x
  hledat filmy, osoby...
  Zamilovaný profesor
  55%
  Zamilovaný profesor
  Žánr: komedie/romantický
  Země: USA
  Rok výroby: 1996
  Režie: T. Shadyac
  Hrají: E. Murphy, J. Pinkett Smithová, J. Coburn a další
  Zamilovaný profesor
  01:42
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Zamilovaný profesor
  Krátký popis filmu Zamilovaný profesor
  Báječná komedie s neodolatelným Eddiem. Eddie hned 6x... Rozhodně si to nenechejte ujít!
  Murphy hraje plachého Dr. Klumpa, laskavého, nadaného profesora genetiky, jehož celý život provázejí nadbytečné kalorie. Když však do universitního sboru nastoupí krásná Carla, začne mít Klump deprese, jak shodit svá přebytečná kila a stát se tak mužem, který by získal její srdce. Z lásky k této kolegyni použije nevyzkoušený odtučňovací preparát a stane se tak vždy na pár hodit vtipným, hezkým a... sebejistým Don Juane. S vizáží se ovšem mění i jeho dobromyslná povaha!
  Popis filmu Zamilovaný profesor
  Hrdinou příběhu, který je variací klasického motivu Jekylla a Hydea je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou... účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnějších chvíle a to zcela nečeka ně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky.
  Diskuze k filmu Zamilovaný profesor
  Nezasmát se tomu...
  10.1.21
  martin.mickey.stusak
  reagovat
  Remake snímku ´Zamilovaný profesor´ (1963), který byl přepracován doslova na tělo Eddiemu Murphymu. Původní snímek se v podstatě honosí tímtéž, neboť si ho napsal, sám režíroval a zahrál i hlavní roli Jerry Lewis. Jerry však pojal profesora jako hubenou postavu, zatímco nyní je obtloustlý. Motiv nápoje ve změně osobnosti je také jiný, jinak se v podstatě vše drží původního konceptu. Eddie Murphy prokázal, kromě komediálního talentu, svou schopnost zahrát několik postav v jedné scéně už ve snímku ´Cesta do Ameriky´ (1988) a právě v tomto snímku mu byla dána stejná příležitost. A dle očekávání to opět zvládl na výbornou. Zahrát typickou stereotypní rodinu, v tomto příběhu Klumpovu, čítající dohromady šest osob napříč generacemi i pohlaví, plus nepříjemná hubená verze profesora, je vskutku herecký majstrštyk. Eddie to zahrál s takovou energií, že nezasmát se tomu dokáže snad jen opravdový morous. Co se týče masek, jejich dokonalost už ani tak moc překvapivá není, neboť v minulosti něco takového bylo k vidění několikrát. Například ve snímku ´Mrs. Doubtfire - Táta v sukni´ (1993). Zamilovaný profesor je především výřečná komedie, takže co se týče Eddieho, z jeho dosavadní filmografie je to tak trochu jiný film. Pokud je v těle obtloustlého profesora, je prostě takový nesmělý, ale zato v hubené verzi jeho pusa jede jako kulomet. Místy to i vypadá, že přehrává, ale v rámci výbušnosti humoru se to i přesto zdá být ještě přijatelné. Kromě slovního humoru má snímek také známé moralizační poselství a tím je moudro, že člověk se nemá hodnotit podle toho jak vypadá, ale jak se chová. Vzal si někdo z diváků z toho něco? Příběh jako takový je jinak hodně jednoduchý, takže i na první shlédnutí může být ve svém vývoji předvídatelný. Vlastně je v tom znát i klasická romantická šablona. I přesto nemusí být snímek pro každého, ale tak už to z diváckého hlediska prostě bývá. A co se týče toho maskování, obzvláště muže v ženu, počínajíc výše zmíněným snímkem s Robinem Williamsem, vznikla
  Tohle vyhrálo...
  12.2.17
  deadman93
  reagovat
  Tohle vyhrálo Oscara! ...za masky, ale i tak.
  Říkejte si co...
  15.8.15
  JudgeDAVEJudge
  reagovat
  Říkejte si co chcete, ale já ten film mám rád. Je to sice taková blbost, ale milá a zábavná a Murphy podává celkem obdivuhodné výkony. ( 14.8.15/MAC )
  Murphy...
  23.4.13
  Martin7414
  reagovat
  Murphy dokonale vie ako vyhasnut a strapnit sa ........ 25 %
  Zamilovaný...
  30.8.14
  anubiskt
  reagovat
  Zamilovaný profesor je film z ranku naprosto průměrných komedií, která vás na jednu a půl hodinky dokáže sice zabavit, ale pokud budete mít na výběr, asi po ní nesáhnete. Murphy tady předvádí celkem průměrný výkon, ale chvilkami jsem byl i dojat.
  Následující