x
  hledat filmy, osoby...
  Tři chlapi na cestách
  54%
  Tři chlapi na cestách
  Žánr: komedie
  Země: Čes.
  Rok výroby: 1973
  Režie: O. Lipský
  Hrají: K. Frýbová, L. Trojan, J. Hlinomaz a další
  Tři chlapi na cestách
  Tři chlapi na cestách
  Krátký popis filmu Tři chlapi na cestách
  Účastníky exkurze do západočeských zemědělských závodů, plzeňského pivovaru a Karlových Varů jsou obyvatelé vesnice Ouplavice, mezi nimiž jsou i dva ze tří členů rodiny Potůčkových, děda a otec Potůčkovi. Vyjíždí se časně ráno a družstevníci se těší. Zažijí spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, vyřeší několik sporů a otec Potůček, který právě prožívá osobní krizi a hodlá odstoupit z funkce předsedy družstva, si vše srovná v hlavě a rozhodne se ve funkci zůstat, čímž... rozhodně nepotěší energickou Elišku Kacířovou, která už si na funkci dělal chutě.
  Popis filmu Tři chlapi na cestách
  Obyvatelé Ouplavic se vydávají na dvoudenní zájezd, jehož součástí je nejen exkurze do západočeských zemědělských závodů a plzeňského pivovaru, ale také návštěva Karlových Varů. Mezi účastníky nechybějí ani děda Potůček a jeho syn, předseda místního družstva, který se právě nachází v osobní krizi. Je přesvědčen, že na vedoucí funkci už nestačí, a chce se jí vzdát. Napsal výpověď a předal ji k doručení synu Vendovi, který zůstává doma. Zatímco většina družstevníků se těší na neobvyklé... zážitky, někteří se vydají na cestu s poněkud smíšenými pocity nebo zcela neodpočinkovými záměry. Například žárlivá paní Nedomová jede jen proto, aby dohlédla na manžela a zabránila jeho případným záletům. Energická Eliška Kacířová se chce v okolních družstvech co nejvíc přiučit, protože se chystá kandidovat na předsednictví. Nečekané starosti musí řešit i půvabná Renatka, kterou se snaží okouzlit výřečný řidič autobusu, zatímco ona se marně pokouší přimět k hovoru mlčenlivého Honzu. Ouplavičtí zažijí nejen spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, ale s pomocí moudrého dědy Potůčka vyřeší také několik sporů. Nedomová pochopí, jak hloupá byla její žárlivost, Renatka si to rázně vyřídí s řidičem i Honzou a otec Potůček má možnost srovnat si vše v hlavě.
  Diskuze k filmu Tři chlapi na cestách
  REziser...
  21.12.13
  Martin7414
  reagovat
  REziser Oldrich Lipsky bol talent, ktory v pohode dokazal natocit dramy, ale aj odlahcene komedie typu Tri Chlapi na Cestach. Priemerna ale prijemna normalizacna komedia, ku ktorej sa rad vraciam. 66 %
  Těžký...
  23.3.10
  A-Rodin
  reagovat
  Těžký podprůměr i na dobu, kdy ten film vznikl. Chudák Lipský, ani jeho studie starého vesnického mudrlanta nemohla tohle dílko vytlačit podstatným způsobem nad takových 32%.
  Dróógo, dróógo...
  21.5.14
  rt12
  reagovat
  Dróógo, dróógo Chlapi jsou průměrnou komedií.
  Komunistickej...
  21.9.13
  kutwjf
  reagovat
  Komunistickej prasečák. Radost pohledět.
  Kdysi jsem dělal s prasatama. Tohle je urážka jejich existence.
  Tři chlapi na...
  19.3.12
  LucicekF
  reagovat
  Další komediální film o třech chlapech je opět plný výborných hereckých jmen a proto je radost na film koukat. Sice toto je o cestovaní do státních podniků i tak se zde najdou momenty k zasmání a dnes jsou humorné i ty samotné návštěvy provozů. Ouplavičtí družstevníci po deseti letech, tentokrát na výletě. Lidová komedie o uvědomělých zemědělcích, kteří se po seznámení s novými velkokapacitními technologiemi pobaví v Karlových Varech a plzeňském pivovaru.
  Následující