x
  hledat filmy, osoby...
  Thor
  70%
  Thor
  Žánr: akční/dobrodružný
  Země: USA
  Rok výroby: 2011
  Premiéra v ČR 28.4.2011 v SK 28.4.2011
  Režie: J. Whedon a další
  Hrají: C. Hemsworth, N. Portmanová, T. Hiddleston a další
  Thor
  trailer02:25
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Thor
  Krátký popis filmu Thor
  Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost... tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít náp ravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi.
  Popis filmu Thor
  Thorovu otci, vládci bohů Odinovi, trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster. Thorovi ale není dopřáno... užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj arm ádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví „Když se kácí les, létají třísky", rozpoutá peklo na Zemi. Boží synek se bude muset rychle rozhodnout, jestli nechá lidi za sebe krvácet, nebo se vzchopí, zvedne kladivo a vyrazí na zteč.
  Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou. Pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitní líhně superhrdinů komiksového gigantu Marvel, který už přivedl na plátna kin jeho sourozence Spidermana, Ironmana nebo mutanty X-Men. Thor je ale výjimečný. Mimo jiné i tím, že se jeho filmového příběhu ujal slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh.
  Diskuze k filmu Thor
  Film je prostě...
  26.12.20
  martin.mickey.stusak
  reagovat
  Jak jsme byli u předchozího snímku této marvelovské filmové série ´Iron Man 2´ (2010) v potitulkové scéně obeznámeni, následuje seznámení s korunním princem Asgardu Thorem, které jakoby navazuje na události ve výše zmíněném druhém snímku o Iron Manovi. Fantasy příběh není zrovna pro zfilmování jednoduchým počinem, obzvlášť, když je v mnohých detailech hodně podobný k dějství o Supermanovi. Komiksový tvůrce Stan Lee zkrátka neudělal nic jiného, než že spojil postavy ze severské mytologie s prvky žánru superhrdiny a filmaři tak samozřejmě podle toho k tomu přistupovali. Asi nejvíce utkví scéna bitvy s ohromným robotem na hlavní ulici nějakého městečka. Hodně se podobá scéně ze snímku ´Superman 2´ (1980), kde obyvatelé městečka čelí útoku třech zločinců. Tvůrci se komiksu v určitých detailech věrně dotýkali, jinak vše přizpůsobili současnému pohledu na věc. Vznikl tak spíše slabší odvar veškerého kouzla původního komiksu. Nedočkáme se tedy ani speciálního severského jazyka, který v komiksech i v českém překladu zohledněn je. Film je prostě jen film a ne komiks, takže by to tak zřejmě tolik nezafungovalo. Na správné fantasy, a obzvlášť v superhrdinském odvětví, by měla být průzračná magie, ale v takovém podání, jaké prezentováno zde, moc neoslní. Neznat komiks, byl by to vcelku solidní a vtipný fantasy hrdinský epos, ale takto je to spíše zklamání. Filmoví tvůrci v plánech hbitě mířili k Avengers a tak to vypadá, že s tímto snímkem k obeznámení dalšího člena této party dost spěchali. Je to škoda. Thorův vstup do filmového světa mohl být velkolepější. Ale jako jednoduchý superhrdinský rodinný dobrodružný film postačit může.
  thor
  11.11.15
  buryna10
  reagovat
  Je to perfektní film k pobavení.
  Tak tohle...
  25.7.14
  Katy86
  reagovat
  Tak tohle mě opravdu nijak nevzalo. Tohohle chlápk as kladívkem vážně zrovna moc nemusím. A to nemluvím o Chrisovi, který je mi stejně nesympatický, jako Thor. Film mi přišel hrozně přitažený za vlasy, až se z toho stal trapný akční scifi film. Nechci to vidět znovu. Moc mě to nezaujalo.
  Jebnutaa
  25.7.14
  Anonym
  reagovat
  Střel se do hlavy
  Marvel boduje
  19.7.14
  Trexes
  reagovat
  Kdo nikdy neviděl dřívější kreslená zpracování marveláckého Thora, má výbornou možnost to dohnat a ještě s bonusem. Snímek nabízí výborné herecké obsazení, upoutá skvělými kostými i zpracováním prostředí a zejména velkolepostí Asgardského bifrostu i paláce. A kromě několika solidních bojových scén si člověk může oddechnout u decentní romance mezi hlavními hrdiny. Rozhodně jsem si film už kvůli tomuhle všemu oblíbila, a to i přes lehce nejasný konec...
  Následující