x
  hledat filmy, osoby...
  Pád říše římské
  67%
  Pád říše římské
  Žánr: drama/historický
  Země: USA
  Rok výroby: 1964
  Režie: A. Mann
  Hrají: S. Lorenová, S. Boyd, A. Guinness a další
  Pád říše římské
  trailer04:21
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Pád říše římské
  Krátký popis filmu Pád říše římské
  Osud říše se naplní ve chvíli, kdy v ní lidé přestanou věřit. Příběh touhy po moci, která vedla k zániku mocného impéria.
  Popis filmu Pád říše římské
  Jedna z nejvýznamnějších historických otázek zní, jak mohlo dojít k pádu římské říše. Nebyla to však jediná událost, která vedla k zániku mocného impéria. Byl to proces pozvolného rozpadu trvající déle než tři sta let. Téměř tříhodinový velkolepý snímek Pád říše římské zachycuje impérium na pokraji rozpadu. Scenáristé volně čerpali z klasického díla Úpadek a pád říše římské z pera anglického spisovatele Edwarda Gibbona. Děj začíná za vlády císaře Marca Aurelia, kdy se začínají projevovat... první závažné problémy. Na hranicích říše čelí nájezdu divokých kmenů a vedle vnějších ohrožení se obje vují také první známky rozkladu uvnitř státu. Diplomat Marcus Aurelius zamýšlí, že svým nástupcem učiní oddaného válečníka Livia na úkor vlastního syna Commoda. Spravedlivý Livius pro něj představuje příslib, že nad celou říší zavládne mír. Zákulisní intriky ale vyvrcholí ve velezradu a vraždu Marca Aurelia. Novým římským císařem se stává Commodus, který nastolí brutální tyranii a nejmocnější říše světa se začne hroutit. Rozpor v pojetí vlády mírotvorného otce a tyranského syna představuje hlavní dějovou linii, ve vedlejší pak můžeme sledovat milostný příběh Livia a krásné Lucilly.
  Diskuze k filmu Pád říše římské
  Imperium...
  28.10.17
  Martin7414
  reagovat
  Imperium Romanum je uz dlhodobo moja laska, a o danej problematike uz nieco viem. Takze najprv zopar fucktov z adoptivnej dynastie rimskych cisarov : Marcus Aurelius vladol v rokoch 166 az 180 po Kristovi, viedol za svojho zivota narkomanske vojny proti narkomanom. Teda pardon, som sa pomylil, a chcel som napisat Markomanske vojny proti kmenu Markomanov. Rimsky Cisar Commodus- 180 - 192 po Kristovi - sa niekde uvadza ako uplne posledny adoptivny Cisar, ako spomina Karel Chrocht - nerad s nim suhlasim, ale tuto vetu mu uznam - Aurelius sa skutocne rozhodol pre dynasticky princip a chcel Commoda /180 - 192 po Kristovi/ adoptovat. Ci ho Commodus zabil alebo nie, je myslim s odstupom vyse 1830 rokov uplne jedno. Nikto uz nezije z toho obdobia. Film sa teda nedrzi historickych fucktov, akasi "vzbura vychodnych provincii" - teda o tej neviem nic, a to je Imperium Romanum moja celozivotna laska. Dialogy smrdia umelostou, herci sa ani poriadne do problematiky nevyznali, hoci reziserovi sa podarilo zohnat dostatok kvalitnych hercov, konkretne Sophia Loren, Christopher Plummer, Alec Guiness, Omar Sharif atd atd atd. Miestny konspiratorsky picus a nazi retard Karel Chrocht si pomylil vladu Commoda s vladou rimskeho cisara Domitiana /81 - 96 po kristovi/. To, co opisal Karel Chrocht rozhodne neplati pre cisara Commoda. Uz len preto, ze to bola Domitianova napln prace. Kulisy plane, dialogy su len sproste ovatovane a rezisersky je to odbite, natocene rutinersky bez kuska originality . 66 %
  Sophia
  29.8.14
  Trexes
  reagovat
  Sophia Loren je jasně skvoucí ozdobou své doby, a to nejen na plátně filmovém. S ní nabírá i tak zapeklitý a dramatický příběh jak pád říše římské naprosto nové rozměry. Toto starší zpracování má sice možná nekvalitní akční kameru či efekty, ale má své kouzlo, které nelze vymazat a nahradit ani moderní technologií.
  Poměrně slušně...
  14.4.10
  A-Rodin
  reagovat
  Poměrně slušně zfilmovaná a historicky docela přesná záležitost, které by prospěl razantní střih. Ovšem na dobu svého vzniku je film velmi dobrý. Tehdy se prostě tak točilo. 75%.