x
  hledat filmy, osoby...
  Ostrov pokladů
  72%
  Ostrov pokladů
  Žánr: dobrodružný
  Země: USA
  Rok výroby: 1990
  Režie: F. Clarke Heston
  Hrají: C. Heston, C. Bale, O. Reed a další
  Ostrov pokladů
  trailer01:56
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Ostrov pokladů
  Krátký popis filmu Ostrov pokladů
  Dobrodružný román Ostrov pokladů od Roberta Louise Stevensona patří ve svém žánru k nejoblíbenějším. Dramatický nosný děj, dostatek napětí, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů, to jsou důvody, proč se ke knize stále vracejí čtenáři i filmaři. Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi, boj o ukrytý poklad... Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní... výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Jistě potěší diváky bez rozdílu věku.
  Popis filmu Ostrov pokladů
  Jsou příběhy, u nichž není třeba nic dodávat, stačí vyslovit jejich název a okamžitě zavoní dálkami, dobrodružstvím a starobylým tajemstvím. Jedním z nich je i okouzlující pirátské dobrodružství z pera Roberta Louise Stevensona. Odehrává se v dobách, kdy hladiny oceánů křižovaly koráby pirátů, znamením muže byl kord a třírohý klobouk a pobřeží byla poseta námořnickými hostinci. V jednom z nich se objeví kapitán Billy Bones, který zná cestu k ostrovu se zakopaným pokladem. Když hostinec... přepadne Blind Pew se svými muži, dostane se mapa s pokladem do rukou chlapce Jima Hawkinse. Zanedlouho již vyplouvá za vysněným bohatstvím loď s výpravou doktora Liveseye. Nikdo netuší, že jednonohý kuchař Long John Silver chystá překvapení, protože by se pokladu chtěl zmocnit sám. A tím překvapením je vzpoura, kterou se banda pirátů pod jeho vedením zmocní lodi. Doktor Livesey a ti, kdo zůstali věrni kapitánovi Smolletovi sice mají plán jak se lodi zmocnit, ten však zmaří John Sliver, když vezme sebou na půdu ostrova Jima Hawkinse jako rukojmí. Také na piráty však čeká řada překvapení a ne všechna jsou pochopitelně příjemná.
  Diskuze k filmu Ostrov pokladů
  Vzdy som mal...
  29.3.13
  Martin7414
  reagovat
  Vzdy som mal rad tento film Ostrov Pokladov. Ma to mne sympaticku dejovu liniu o vzbure na lodi, ostrovoch nezakreslenych na mapach ......., vyborneho Christiana Bale-a a slusne exteriery. 72 %
  Krásný...
  27.7.14
  myslivecek1997
  reagovat
  Krásný dobrodružný film, úctyhodná adaptace. Herecký koncert budoucího Batmana Christiana Balea a Charltona Hestona z Planety opic. Těžko uvěřit, že je to TV film, možné je všechno, ale tomuhle prostě nevěřím. Krásné prostředí, krásné převedení knihy na plátno (ehm, obrazovky), prostě krásné pirátské dobrodružství, který má vše, co má dobrodružný film mít. Příjemná záležitost, která rozhodně nepůsobí televizně...85%.
  Tenhle...
  26.7.14
  Katy86
  reagovat
  Tenhle film jsem milovala jako malá a strašně se mi líbil herecký výkon hlavního hrdiny. Na tom jsem vždycky šíleně ujížděla. Tenhle film je plný skvělého dobrodružství a napětí a na nic si nehraje, což můžu říct jen o několika málo filmech. Skvělý film se skvělými hereckými výkony a úžasných scén, které vás jednoduše dostanou.
  hm
  14.12.08
  i.kuku
  reagovat
  Ááá Jime, hochu, tohle je jeden z těch povedených filmových přepisů Ostrova pokladů. Ať mě hrom bací, černá známka, Kostelničko, tebe se nebojím, Charlton Heston je jako Dlouhý John Silver skvělý! Přitáhněte ráhnovou otěž, barone Trelewney, tohle je teď moje loď. I ostatní herci jsou více než ucházející, toliko škoda, že Ollie Reed vyfasoval jen takový štěk. Samé dukáty!
  Tak za tohle...
  10.8.06
  Spinosaurus
  reagovat
  Tak za tohle by měl Heston dostat oscara,jeho John Silver je tak charismatický a pohodový "Copak jste ještě nikdy neviděli podřezanýho chlapa?" že jsem mu celou dobu ten poklad přál.
  Následující