x
  hledat filmy, osoby...
  Nico - víc než zákon
  59%
  Nico - víc než zákon
  Žánr: akční/drama
  Země: H.Kon./ USA
  Rok výroby: 1988
  Premiéra v EN 8.4.1988
  Režie: A. Davis
  Hrají: S. Seagal, P. Grierová, H. Silva a další
  Nico - víc než zákon
  01:17
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Nico - víc než zákon
  Krátký popis filmu Nico - víc než zákon
  Chicagský policista Nico Toscani je na stopě něčemu skutečně velkému. Je sice tak trochu mimo službu, ale to neznamená, že nedojde k žádné akci. Steven Seagal tímto snímkem zcela jednoznačně zaujal významné místo v historii akčního filmu, zahájil tak sérii filmů, kde jako ex-agent CIA bojuje proti zločinu.
  Popis filmu Nico - víc než zákon
  Jako herec tu debutoval, a hned hlavní rolí, slavný bijec Steven Seagal. Vytvořil postavu policisty a experta na bojová umění Nica Toscaniho, italského přistěhovalce, který vyrůstal v Chicagské chudinské čtvrti, jako kluk se učil aikido od mistrů v Japonsku a před patnácti lety pracoval jako agent CIA. Dnes je milujícím manželem a otcem malého syna, citlivým a vzdělaným mužem, kterého však sužují vzpomínky na Vietnam a zejména pak na brutálního Zagona a jeho nelidské metody výslechu... zajatých vietnamců. Nyní nechce Nico nic než zapomenout na Vietnam i CIA, dělat dobře svou práci a trávit čas s manželkou Sárou a jejich maličkým synem.

  Minulost se však nečekaně vrací, aby jej postavila před ten nejnebezpečnější případ. Vše začíná v okamžiku, kdy se vlivný senátor dostane na stopu překupníků drog vedoucí až mezi vysoké vládní úředníky, a proto je zavražděn. Současně se Nico se svou partnerkou Delores Jacksonovou, zvanou krátce Jax, dostanou na stopu velké lodní zásilky narkotik. Během razie však místo drog objeví silnou výbušninu C-4, s níž Nico jako agent CIA také kdysi pracoval. Vzápětí dostane příkaz zastavit vyšetřování případu. Nico si uvědomuje nejen vážnost situace, ale také to, že za vším stojí tajná služba a vlivní vládní úředníci.

  Brzy poté mu volá bývalý přítel z CIA, aby ho varoval a vzápětí je donucen odevzdat odznak a pistoli, protože odmítl z případu vycouvat. Nico však ví, že za vším je Zagon a v ohrožení jsou životy mnoha nevinných lidí. Proto je odhodlaný neustoupit za žádnou cenu.
  Diskuze k filmu Nico - víc než zákon
  Tak,
  1.1.19
  Anonym
  reagovat
  kdybychom se dnes dívali, tak to bude ... no asi po 7mé.... :-\
  Hm
  31.8.14
  Trexes
  reagovat
  Víc než zákon by měli některé filmy spíš zakázat, nebo je aspoň omezit na polovic. To se rozhodně týče i tohohle případu. Je to takové nemastné neslané, ani jsem se nějak moc dobře nebavila, prostě o ničem, neoriginální, vaření z vody.
  ...
  30.8.14
  sebo9629
  reagovat
  Neviem, ale ja som Stevena Seagala nemal ako herca nikdy v láske, jeho filmy ma už aj ako chalana celkom nudili a v podstate ma nenapadá jediný skvelý film, ktorý by som s ním videl. A tento patril jeho lepším... Hodnotenie: 5.5/10
  Výborný akčný...
  3.8.14
  beso74
  reagovat
  Akčný film z filmografie akčného vererána Stevena Seagla z čias, keď ešte nemal na hlave chvostík a ani 50 kíl navyše a aj jeho filmy boli zábavné a pozerateľné. Klasický príbeh policajta stojacého zoči-voči korupcii, nie je v žiadnom prípade ničím novým, policajt Nico Toscani však vniesol do súbojov niečo nové a to novum sa nazývalo aikido. A tak vznikli dynamické akčné scény, pri sledovaní ktorých musí dnes plakať aj samotný Seagal, baštiaci v kresle hamburger za hamburgerom...
  Nico - víc než...
  1.8.14
  anubiskt
  reagovat
  Nico - víc než zákon, aneb těžkotonážní nástup Stevena Saegala na filmové pole, který zrodil v podstatě novou legendu raných akčních filmů. Toto rozhodně není nejlepší počitn, přesto jsem ho viděl několikrát.
  Následující