x
  hledat filmy, osoby...
  Já už budu hodný, dědečku!
  74%
  Já už budu hodný, dědečku!
  Žánr: komedie
  Země: Čes.
  Rok výroby: 1979
  Režie: P. Schulhoff
  Hrají: M. Kopecký, A. Vránová, L. Pešek a další
  Já už budu hodný, dědečku!
  Já už budu hodný, dědečku!
  Já už budu hodný, dědečku!
  Já už budu hodný, dědečku!
  Já už budu hodný, dědečku!
  Já už budu hodný, dědečku!
  Já už budu hodný, dědečku!
  Krátký popis filmu Já už budu hodný, dědečku!
  Stárnoucí herec Theodor Bergner se v profesi chová jako primadona, v soukromí jako dokonalý hrubián a cholerik. Všichni lidé bez výjimky ho rozčilují, v lepším případě pro ně má podrážděné odseknutí, častěji ale přímé urážky. Navíc je obdařen velice zvláštním druhem humoru, vyžívá se v tom, že přivádí druhé do rozpaků. Jednoho dne potkává ve vlaku jakéhosi starého pána, z něhož se vyklube kouzelný dědeček. A od té chvíle se Theodor veze na klouzačce nepříjemných situací. Přesně podle... přísloví Co sám nechceš, nečiň jinému si může vychutnat všemožné trapasy, jaké doposud zlomyslně připravova l nešťastníkům ve svém okolí...
  Popis filmu Já už budu hodný, dědečku!
  Hrdinou této komedie je pražský herec Theodor Bergner, zvaný Dóďa, spojující v sobě všechny známé špatné vlastnosti a ještě některé zcela nové. Je sobecký, hrubý, ješitný, zlomyslný, bezohledný. Řítí se životem bez ohledu na ostatní a nechává za sebou pouze slzy, zlobu a zklamání. Inspicientovi, který mu přinesl zapomenutou aktovku, vypustí vzduch z pneumatik, protože stojí na jeho parkovacím místě a navíc jej obviní z krádeže spořitelní knížky, místo omluvy starší ženě, kterou málem... porazil autem, jí pouze vynadá.

  Když ho volá do divadla brněnská televize, překazí mladé h erečce Heleně volno pro účinkování v rozhlase, aby mohl vystoupit jako lidumil v televizní besedě o mezilidských vztazích. Když se však vrací domů vlakem, přistoupí k němu do kupé kouzelný dědeček, který ho varuje, aby změnil své chování dřív, než bude pozdě. Dóďa jeho rady nedbá, a tak se brzy ocitá uprostřed nepříjemných trapasů a nečekaných nesnází, které se na něj valí ze všech stran a každá špatnost, kterou kdy provedl, se mu nečekaně vrací jako bumerang.
  Diskuze k filmu Já už budu hodný, dědečku!
  Moc pěkný
  20.12.15
  josef.johanek
  reagovat
  Moc pěkná rodiná komedie se šikovnými hercem.
  XY     
  27.2.09
  Anonym
  reagovat
  Z komédií Petra Schulhofa patrí film "Já už budu hodný, dědečku!" rozhodne k tým lepším. Má spád, dynamiku, vynikajúce herecké obsadenie, výbornú situačnú komiku, skvelý herecký výkon Miloša Kopeckého. Neviem si predstaviť alternáciu k nemu ... Neprekonateľná je napríklad scéna medzi hercom Bergnerom (Miloš Kopecký) a doktorom (F.Filipovský).
  Ještě dost dobré
  18.1.08
  Georg-Lukas
  reagovat
  Herecký koncert Miloše Kopeckého v zábavné komedii Petra Schulhoffa, v mnohém podobné komedii "Zítra to roztočíme, drahoušku". Scéna, kdy "Misantrop" čeká na svoji "kočičku" je opravdu komická...
  méně povedená...
  23.4.07
  linduskaL
  reagovat
  Pro mě je to jedna z méně povedených komedií..ale herecké obsazení mi to vynhrazuje,protože pan kopecký je pro mě prostě nepřekonatelný...!!!
  hezky
  6.7.06
  marka45
  reagovat
  Ahoj vsem film je moc pekny a kazdymu bych ho doporucila je tam sama legrace a nic se nenechá stranou plavat a proto to je nejlepsí film který jsem kdy v životě viděla a myslím si že si zaslouží nejvýšší počet bodů!!!!!!!!!!!
  Následující