x
  hledat filmy, osoby...
  Flubber
  54%
  Flubber
  Žánr: komedie/pro děti
  Země: USA
  Rok výroby: 1997
  Režie: L. Mayfield
  Hrají: R. Williams, M. Gay Hardenová, C. McDonald a další
  Flubber
  trailer02:17
  Flubber
  Flubber
  Flubber
  Flubber
  Flubber
  Flubber
  Flubber
  Flubber
  Flubber
  Krátký popis filmu Flubber
  Třikrát zapomenout na vlastní svatbu, to už není jen tak. Nehledě na to, že nebýt starostlivého létajícího robotka Weebo (který aby si mnohdy zavařil motor, aby stihl vyžehlit všechny profesorovi resty), zapomněl by se i najíst, oholit, učesat, vypravit se do práce a tak podobně. Ovšem profesor Phillip Branard má omluvu - je totiž jinak geniálním vynálezcem, což jej do jisté míry ospravedlňuje. Skléróza na straně jedné, genialita na straně druhé, co z toho vyleze tentokrát?
  Popis filmu Flubber
  Hlavní postavou příběhu je poněkud roztržitý profesor a vynálezce Philip Brainard. Jeho zatím nejzábavnějším vynálezem je létající robot Weebo, který mu pomáhá v domácnosti a bezmezně ho miluje. Prezidentka univerzity Sara Jane Reynoldsová připomíná Phillipovi, který tu přednáší, aby nezapomněl, že mají večer svatbu, protože roztržitý vědec na ni totiž v zápalu svého bádání už dvakrát zapomněl. Žárlící Weebo, který nejen pomocníkem v domácnosti, ale také záznamníkem schválně Philipovi... svatbu nepřipomene, takže vědec, provádějící zrovna ve sklepní laboratoři nový pokus polymery, na svatbu opět zapomene. Podaří se mu však vyrobit zvláštní zelenou hmotu, která může donekonečna násobit vloženou energii.

  Druhý den se však Sáře marně omlouvá a stejně marně se jí snaží svůj vynález, kterému dal jméno flubber (flying rubbler - létající guma) předvést. Jako by problémů nebylo už tak dostatek, rozhodne se byznysmen Chester Hoenicker zrušit financování univerzity, protože jeho syn u Philipa propadá z chemie. Navíc zjistí, že profesor Wilson Croft, který mu v posledních letech ukradl několik vynálezů, se mu nyní pokouší odloudit Sáru. Ta se s Croftem vsadí, že pokud basketbalové mužstvo jejich univerzity prohraje zápas, stráví s ním večer. Philip proto natře podrážky hráčů flubberem a hráči díky neuvěřitelně vysokým skokům porazí mnohem silnějšího soupeře. Když se však Sára dozví pravdu, urazí se a přijme Croftovo pozvání.

  Nešťastný vědec se doma svěří robotovi se svou láskou a ten pochopí, že musí dát oba opět dohromady. Zaletí k Sáře a promítne jí Philipovo vyznání. Žena vědci odpustí a konečně ho začne brát takového jaký je. Vyletí si spolu na výlet v Philipově létajícím autě. Mezitím se však do jeho laboratoře vloupou Hoenickerovi muži, zlikvidují Weebo a ukradnou nádrž s flubberem.
  Diskuze k filmu Flubber
  Remake snímku z...
  14.7.18
  martin.mickey.stusak
  reagovat
  Roztržitý profesor Brainard provádí experimenty tak dlouho, až náhodně objeví skákací hmotu. Vzpomene si ještě někdo na tzv. hopíka? Tak tohle je něco podobného. Jenomže místo slávy mu to přinese jen samé trable. Jedná se o remake komediálního snímku studia Disney z roku 1961 ´Roztržitý profesor´. Freda MacMurraye vystřídal neméně komediálně zdatný Robin Williams. Příběh je tedy naprosto totožný, jen s jednou určitou změnou. Tentokrát byl vynechán Pentagon a vojenský zájem o vynález profesora Phillipa Brainada. A udělali dobře. Příběh jinak stále ztřeštěný, místy snad až moc, a tak pobaví stejně dobře jako originální film.
  Bože,....
  31.8.14
  Katy86
  reagovat
  Bože.... asi jsem se fakt lekla... Ale co to jako bylo? Naprosto nechápu, jak si někdo mohl říct, že něco takovýho natočí...? To prostě vstal z postele a řekl si: Tak jdeme na to, chce to nějakej pořádnej propadák! Ach jo, z takových filmů mi je na nic.
  Tak tohle je...
  24.6.05
  Hal_Moore
  reagovat
  Tak tohle je přesně ten typ filmu s kouzlem Robina Williamse, možná to není jeho nejlepší film, ale je opravdu zábavný. Dávám čtyři hvězdičky.
  Flubber
  7.7.14
  buryna10
  reagovat
  Tato komedie je taky dost dobrás dobrým hercem Robinem Williamsem.
  Tento film som...
  12.2.14
  canucks333
  reagovat
  Tento film som v detstve zbožňoval...
  Následující