x
  hledat filmy, osoby...
  Dítě z Marsu
  68%
  Dítě z Marsu
  Žánr: drama/komedie
  Země: USA
  Rok výroby: 2007
  Premiéra v EN 2.11.2007
  Režie: M. Meyjes
  Hrají: J. Cusack, B. Coleman, A. Peetová a další
  Dítě z Marsu
  trailer02:24
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Dítě z Marsu
  Krátký popis filmu Dítě z Marsu
  John Cusack v hlavní roli "inspirativního a poučného putování" jako osamělý spisovatel science fiction a adoptivní otec malého chlapce, který tvrdí, že pochází z Marsu. S pomocí nepředvídatelné přítelkyně a své sestry čerstvý otec zjistí, že být rodičem znamená udělat pro své dítě vše.
  Popis filmu Dítě z Marsu
  David však před dvěma lety přišel o manželku Marii a stále se ze své ztráty nedokázal vzpamatovat, ani přes neohrabanou pomoc agenta Jeffa, svérázné kamarádky Harlee a pragmatické sestry Liz. Když se mu naskytne příležitost adoptovat problematického osmiletého Dennise, přes nejistotu a skepsi své sestry nabídku přijme, zejména když zjistí, nakolik se mu zvláštní Dennis podobá. Extrémně introvertní chlapec se nedokáže začlenit do kolektivu. Věří, že pochází z Marsu a je na Zemi pouze na čas,... než splní výzkumný úkol. Je přesvědčen, že sluneční paprsky jsou pro něj škodlivé, proto tráví dny v e velké papírové krabici a ven vychází jen v noci. Také neustále nosí velký zátěžový opasek, protože se bojí, aby neulétl do vesmíru. David se s ním pomalu sbližuje a svým pochopením překonává jednu bariéru za druhou. Podaří se mu přesvědčit Dennise, aby papírovou krabici vyměnil za silný ochranný krém a sluneční brýle. Snaží se věci neuspěchat a zatím přistupuje na Dennisovu hru, která je někdy tak působivá, že i on občas zaváhá. Přes veškerou snahu a toleranci však narůstá napětí, vyvolané problémy, které musí David kvůli Dennisovu chování řešit se sociálními pracovníky i pedagogy. K pomyslné explozi dojde poté, co Tina tvrdě odmítne Davidovu novou knihu o malém mimozemšťanovi a dožaduje se slíbeného pokračování Dragobanu. Dennis po jeho výbuchu uteče z domu a David, který tuší, že by mohlo dojít k neštěstí, horečně přemýšlí, kde ho hledat.
  Diskuze k filmu Dítě z Marsu
  ...
  30.8.14
  sebo9629
  reagovat
  Tak tento film ma absolútne nebavil, a to John Cusack je v pohode herec a rád ho vidím vo filmoch, a tu je tiež v podstate najväčším pozitívom pre mňa. Ale film ma dejovo vôbec nezaujal a nevyvolal vo mne žiadne emócie... Hodnotenie: 3.3/10
  Celkem...
  25.7.11
  venison85
  reagovat
  Celkem příjemná rodinná oddechovka s troškou hlubší filosofie.. John Cusack jako empatický adoptivní taťka je naprosto super :-) Bobby Coleman jako miniaturní „Prot“ byl přesnej :-)
  Konfrontace...
  20.1.10
  Lewaso
  reagovat
  Konfrontace kluka, který má svůj svět a realitou kolem je nekonečně chytlavá - bohužel příliš často zpracovávaná, čili autoři se neubrání spoustě opakování (nechci říkat klišé). Ani tento film se neubránil klasickému schématu, ale spousta krásných myšlenek vyvěrajících z Cusackových rad do života malému marťánkovi dějovou linii vyváží.
  Dítě z Marsu
  4.3.10
  widow.666
  reagovat
  Hlavně díky sympaťáku non plus ultra Johnu Cusackovi příjemný rodinný film. Opravdu hodně povedený film kde podává překvapivě výborný výkon John Cusack. Sice ničím nepřekvapí, titulní harant je otravný a bláboly o lásce občas překročí únosnou míru, ale dá se to. Pro zajímavost skuteční sourozenci Cusackovi tu hrají sourozence. Pokud se vám tedy tahle záležitost dostane do ruky, tak se na to rozhodně podívejte.
  Dítě z Marsu
  27.1.10
  ewiczka.die
  reagovat
  Tomuhle filmu vůbec nic nechybí a nedělá mi problém označit ho za bezchybný a dokonalý. Je zde zkrátka úžasný mix komedie a dramatu, kdy zatímco jednu chvíli se usmíváte a bavíte, tak v druhou chvíli vám úsměv ztuhne. Je prostě vidět, že mezi Cusackem a Colemanem to funguje přímo až magicky a neměla bych problém uvěřit, že ti dva jsou opravdu jako otec se synem. Takže pro tenhle snímek mám jen samá slova chvály a rozhodně jsem tenhle film neviděla naposledy.
  Následující