x
  hledat filmy, osoby...
  Čelisti 2
  58%
  Čelisti 2
  Žánr: dobrodružný/horor
  Země: USA
  Rok výroby: 1978
  Režie: J. Szwarc
  Hrají: R. Scheider, L. Garyová, M. Hamilton a další
  Čelisti 2
  trailer04:10
  Čelisti 2
  Čelisti 2
  Čelisti 2
  Čelisti 2
  Čelisti 2
  Krátký popis filmu Čelisti 2
  Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Na pobřeží však bylo nalezeno mrtvé tělo velryby a trosky malé plachetnice. Všechno nasvědčuje tomu, že v okolí se znovu vyskytuje nebezpečný žralok. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se bojí, že ztratí své zisky. V den, kdy se skupinka mladých lidí vydává s plachetnicemi ke vzdálené bóji, udeří na ně nelítostný žralok...
  Popis filmu Čelisti 2
  Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, kdy přijíždějí nejen krátkodobí turisté, ale také ti, kdo tu mají své prázdninové domy, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka, který začal lovit poblíž místních pláží a zabil řadu lidí. Zdá se, že se lidé začínají vracet a starosta Larry Vaughn se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem Lenem Petersonem, který tu investuje do realit. Právě v... době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Jeden z nich stačí před smrtí naposledy stisknout spoušť fotoaparátu a zachytit detail žralokova oka.

  Nedlouho poté žralok zabije dospívající dívku na vodních lyžích, zničí motorový člun a zabije i její matku, která člun řídila. Krátce nato je na břehu nalezena mrtvá velryba se stopami obrovských kousanců. Brodymu je jasné, že k Amity dorazil další obrovský žralok. Chce nechat zavřít pláže, Vaughn a Peterson však o tom nechtějí ani slyšet a vše vysvětlí jako obyčejné nehody. Zpráva o přítomnosti dalšího žraloka ve vodách kolem Amity by odehnala turisty a nové letovisko financované Petersonem by utrpělo těžkou finanční ztrátu, stejně jako ostatní podniky ve městě závislé především na turistech. Brody se pokusí zavolat na pomocí přítele Matta Hoopera, ten je však právě s výzkumnou výpravou za polárním kruhem a vrátí se až za několik měsíců.

  Brody se však nevzdává, naplní duté kulky speciálního střeliva kyanidem a svým synům Michaelovi a Seanovi zakáže účast na jachtařských závodech jejich přátel mezi nimiž je také starostův syn Larry Vaughn mladší. Všichni se domnívají že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny a když zahlédne známý temný stín pod hladinou, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn a když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. Vyzbrojí se, vyrazí za nimi a doufá že je najde dřív, než bude příliš pozdě. Mezitím už je však žralok mladým lidem v patách a zabíjí jednoho po druhém.
  Diskuze k filmu Čelisti 2
  OFICIÁL
  21.1.19
  Romi.octavia
  reagovat
  Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Na pobřeží však bylo nalezeno mrtvé tělo velryby a trosky malé plachetnice. Všechno nasvědčuje tomu, že v okolí se znovu vyskytuje nebezpečný žralok. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se bojí, že ztratí své zisky. V den, kdy se skupinka mladých lidí vydává s plachetnicemi ke vzdálené bóji, udeří na ně nelítostný žralok..
  Čelisti 2
  29.8.14
  anubiskt
  reagovat
  Čelisti 2 byly natočeny zejména díky úspěchu prvního filmu, který snad musel překvapit úplně všechny zúčastněné, ale již bez otěží Spielberga, který učinil rozumné rozhodnutí. Film je o mnoho horší než první film, ale o dost lepší než díly další.
  No to už...
  29.8.14
  Trexes
  reagovat
  No už to opravdu není ono. Spielberg naštěstí rychle pochopil, že pokračování nemá moc smysl, neb by se jednalo o naprosto totéž, co nemůže nabídnout moc co nového. Bohužel někdo musel z klasiky těžit a tak vzniklo tohle nenápadité, leč ještě průměrné pokračování. Režie je o dost slabší a i když se někteří herci opravdu snaží, tak to nezachrání.
  Čelisti
  2.8.09
  FilmFan24
  reagovat
  Slušná "dvojka" veleúspěšných Spielbergových "Jaws". Scénář je v podstatě ten samý. Starosta s městskou radou opět nepoučitelný a Roy Scheider tedy opět stojí před "žravým" problémem sám. Místy napínavé, místy, zvláště v okamžicích, kdy je žralok na plátně déle, než by měl být, nechtěně směšné. Pořád ale slušná porce zábavy.
  Pokračování
  16.9.08
  hofifiirek
  reagovat
  Nuu, celkem by mě zajímalo, pročpak byl vyměněn režisér??? Ale abych řekla pravdu, tak to na filmu nešlo tolik poznat, neboť bylo použito celkem podobných a osvědčených triků, chvil, které dokážou člověka postrašit, vystrašit, napnout, natáhnout....v jeden okamžik mi bylo ale hlavního hrdiny líto a to, když došlo ke zbytečnému uzavření zábavného centra..
  Následující